לוגו ענפ

חידוש כיורים

כמו באמבטיות, כך גם כיורים נוטים להתיישן עם השנים ולצבור נזקים וסדקים שונים. רק שבמקרה הזה, הכיורים בדרך כלל יהיו מחוברים לשיש במטבח, או כחלק מארון בחדר הרחצה. מכאן שאופן התיקון והחידוש יהיו שונים לגמרי. הכיור שלכם כבר ישן ולא אסתטי במיוחד? ובכן, אין צורך בכל הרעש של השיפוצים, לא תאמינו איך בקלות ניתן לחדש כיור ישן.

כיור לפני תיקון
לפני
כיור אחרי תיקון
אחרי
כיור קרמי
לפני
כיור קרמי
אחרי
מידעון בנושא חידוש כיורים

מה עושים במצב של שבר בכיור?

קיים מגוון רחב של סוגי כיורים מחומרים שונים, רובם מחזיקים מעמד לטווח ארוך מאוד. רוב המקרים בהם נדרש תיקון או חידוש משמעותי של כיור, הם כאשר נוצר סדק או שבר בעקבות נפילת חפץ כבד וכדומה או במקרים בהם הכיור כבר מאוד ישן והנראות שלו כבר לא אסתטית במיוחד.

כאשר מדובר בכיורים, אפשרויות התיקון הן לא רחבות, זאת מכיוון שלא כל תיקון יהיה יעיל. אם ניקח לצורך הדוגמא כיור מטבח, השימוש בו הוא יומיומי והוא סופג טמפרטורות שונות, לכלוכים קשים, מכות מכניות ועוד. מכאן שהשחיקה שלו תהיה בדרך כלל מהירה יותר, וציפוי במקרה כזה לא יהיה יעיל כלל כמו באמבטיה.

בנוסף, ההמלצה המקצועית היא לא לנסות לתקן כיורים שתדירות השימוש בהם היא מאוד גבוהה ופוגעת בכיור עצמו, כיורי אמבטיה במקרה הזה בדרך כלל יותר ניתנים לתיקון לעומת כיורי מטבח. מעבר לכך, שכיור שבור או סדוק לא ניתן לתקן בכלל.

תהליך העבודה של תיקון כיור

סדקים – יש לבדוק את כדאיות התיקון, אם מבחינת העלות ובעיקר העמידות. במידת הצורך מבצעים מילוי וציפוי לכיור על מנת לתקן את הנזק, וקיימים מצבים בהם נדרש אף להרחיב את הסדק על מנת לצקת את המילוי לתוכו.

שריטות וכתמים קשים – במקרה של כיור אקרילי, עבודת התיקון תתבצע על ידי ליטוש על מנת לשפר את המראה האסתטי. פתרון נוסף, הוא צביעה של כל הכיור, עם זאת, זהו פתרון לא יעיל במיוחד לטווח הארוך בעיקר כאשר מדובר בכיורי מטבח.

האפשרויות לחידוש הכיור

במקום החלפתו המלאה של הכיור, קיימות כמה אפשרויות אשר יוצרת רווח עצום עבור כל אותם אנשים שהכיור בביתם כבר במצב ישן ולא טוב או שבור לגמרי. ישנם מקרים בהם ניקוי או ניסיון לתיקון הכיור כבר הופכים ללא יעילים, לשם כך קיים הפתרון המדהים של חידוש כיור הכולל כמה אפשרויות:

ציפוי כיור – האפשרות הזו קיימת אך פחות מומלצת, בעיקר כאשר אתם רוצים כיור חדש שישמש אתכם לטווח הארוך. מכיוון שבכיור נעשה שימוש רב בחומרי ניקוי והרטיבות בו היא קבועה, הסבירות היא הרבה יותר גבוהה לכך שהצבע יהרס במהרה. להבדיל מאמבטיה, החומר ממנו רוב הכיורים עשויים (חרסינה) כמעט ולא מחזיק חומרי ציפוי.

תיקון סדקים בכיור – ברוב המקרים בהם קיימים סדקים רבים בכיור, ההמלצה תהיה לבצע איטום סדקים אך חשוב לזכור כי המראה האסתטי עלול להיפגע בעקבות כך. עם זאת, זה עדיין נחשב לפתרון יעיל וזה גם תלוי בסוג הכיור. במקרה בו הכיור הוא מחרסינה, כמעט ולא ניתן לתקן את הנזק ברמה גבוהה, לעומת זאת כאשר הכיור אקרילי התיקון יהיה הרבה יותר יעיל אך לא בטוח שלטווח הארוך.

עשה זאת בעצמך – תיקון עצמאי

במידה ואתם סבורים כי השבר או הסדק הקיימים בכיור שבביתכם, ניתנים לתיקון עצמאי ללא צורך באיש מקצוע, ובכן זה אכן אפשרי אך חשוב בכל זאת שיהיה לכם את הידע הנכון או ניסיון עבר בתיקונים דומים. כיום ניתן למצוא מגוון מדריכים אינטרנטיים והסברים מפורטים על תיקון כיור, גם אם תצליחו לתקן את הנזק לטווח של כמה שנים זה יכול להוות פתרון חסכוני אך לא תמידי.

יש חומרים איכותיים אשר אפשר להשיג במגוון חנויות מהענף, אך זה בעיקר תלוי בנזק ובסוג הכיור. לדוגמא כאשר מדובר בכיור אקרילי וישנו נזק משמעותי, מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה בתחום על מנת שתקבלו תוצאה איכותית, זאת מכיוון שלאקריל יש שיטה ייחודית לתיקון נכון ומקצועי אשר ישמש אתכם לטווח הארוך וכנראה שכך חסכו אף יותר.

החשיבות של איש מקצוע עם ניסיון

אם הגעתם עד לכאן, כנראה שהכיור שלכם חייב לעבור מהפך משמעותי. הדרך הקלה ביותר היא פשוט להיפטר מהכיור הישן ולרכוש חדש, אך עם ניסיון ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, תוכלו לקבל כיור חדש תוך כמה שעות.

חברת ע.נ.פ מתקנים ומחדשים כיורים כבר למעלה משני עשורים, בזכות הידע הנכון והניסיון העשיר אשר צברו עם השנים, הצוות המקצועי מעניק את שירותי התיקון הטובים והיעילים ביותר בענף באחריות.

שאלות ותשובות

כמו בחידוש ותיקון אמבטיות, כך גם במקרה של כיורים, העבודה לא תקח בדרך כלל יותר משלוש שעות כולל ניקוי כל אזור העבודה ושמירה על גימור ברמה גבוהה.

בתחום האמבטיות האפשרויות השונות לתיקון וחידוש, הן הרבה יותר מגוונות ויעילות. לעומת זאת, בעת חידוש כיור האפשרויות הן מצומצמות יותר ולא תמיד נשמרות גם לטווח הארוך, זאת בגלל אופן השימוש בכיור לעומת באמבטיה.

ברוב המקרים המחשבה הראשונה תהיה לקנות כיור חדש, כאשר הכיור הנוכחי הוא סדוק, שבור או במצב ישן מאוד. אך חשוב שתכירו בכל האפשרויות הקיימות, כי במידה וישנו סדק קטן בכיור, כנראה שישתלם לכם הרבה יותר לתקן אותו באופן מקצועי מאשר לרכוש אחד חדש, ולא תאמינו כיצד הסדק לא יורגש והכיור ישמש אתכם עוד הרבה שנים קדימה.

מדריכים ומידע נוסף

קבלת מידע נוסף והצעת מחיר

השאירו את הפרטים שלכם כאן ונדאג לחזור אליכם בזמן הקרוב:

רוצים לדבר עכשיו? חייגו אלינו: 073-7605022